logo

Telefon: +420 774 241 221

Email: info@skolicicentrumcr.cz

Články

Jak uspět při pracovním pohovoru v cestovní kanceláři

Delegáti i průvodci jsou lidé, kteří nelení a posílají životopisy, ptají se, zjišťují…Nenechte se připravit o své vysněné místo čekáním na „správný čas“.

Co dělá delegát v zimě?

Je jednou z nejčastějších otázek začínajících delegátů…a je oprávněná! Ale zoufat nemusíte, i tak je možností hned několik.

Prodejce zájezdů v cestovní kanceláři / agentuře

Rádi cestujete a upřednostňujete práci s lidmi? I takto by mohla znít velmi zjednodušená definice práce pracovníka ať CK nebo CA. Pozice prodejce zájezdů je také často označována jako referent prodeje zájezdů, travel consultant, cestovní poradce, aj

Založení živnostenského listu pro výkon povolání průvodce/delegát

Je to jednodušší, než si myslíte. Od roku 2008 je Průvodce cestovního ruchu živnost volná. Níže uvádíme postup, jak si živnost založit.

Smluvní vztahy mezi CK a průvodcem/delegátem

Jaké jsou možnosti uzavření spolupráce mezi CK a průvodcem/delegátem.

Průvodce nebo delegát? Velký rozdíl? Ano!

Většina současných delegátů by mi mohla oponovat. Nemálo cestovních kanceláří využívá delegáty i pro práci průvodců především fakultativních výletů, v některých případech je uvolňují i pro průvodcování poznávacích zájezdů.

Úvod do práce průvodce a delegáta

Čím nás přitahuje povolání průvodce a delegáta? Zdá se optimálním řešením pro cestovatele, milovníky památek a především studenty vysokých škol jako zábavná forma přivýdělku. Ale je to pro nás opravdu to pravé?