logo

Telefon: +420 774 241 221

Email: info@skolicicentrumcr.cz

Prodejce zájezdů v cestovní kanceláři / agentuře


Rádi cestujete a upřednostňujete práci s lidmi?

I takto by mohla znít velmi zjednodušená definice práce pracovníka ať CK nebo CA. Pozice prodejce zájezdů je také často označována jako referent prodeje zájezdů, travel consultant, cestovní poradce, aj.

Co musí umět dobrý prodejce zájezdů?

Samozřejmostí dobrého prodejce je dokonalá znalost katalogu (produktů) dané společnosti, kde pracovník pracuje, a to nebývá úplně jednoduché. Místo výkonu práce může být cestovní agentura, která zastupuje i 150 cestovních kanceláří, kterým se katalog mění pro letní a zimní období, anebo mají pro různé destinace různé katalogy.

Není nic horšího, než když klient poptává destinaci, o které prodejce netuší, že CK nabízí. Naštěstí v současné době situaci značně zjednodušuje internet, různé rezervační a prodejní systémy pro CK a CA.

Co je to Fam trip?

Pro rozšíření obzorů pracovníků slouží i tzv. informační cesty, studijní cesty, fam tripy. V průběhu těchto služebních cest je vždy možnost seznámit se s ubytovacími kapacitami v daných lokalitách a zároveň je program přizpůsoben i poznání. Snahou majitelů CK je, aby jejich prodejci (zaměstnanci) nebo i obchodní zástupci (provizní prodejci) znali jejich produkty, služby, celkovou úroveň poskytovaných služeb a proto jsou tyto cesty poměrně časté. Prodejce pak již nově nabité zkušenosti může zúročit při prodeji a není nic krásnějšího, než když se vrátí zákazník z dovolené s úsměvem na tváři a často i malým suvenýrem pro Vás, že jste mu dobře poradili.

Spokojený klient, který se vrací, je snem každého prodejce.

Rádi Vám poradíme, jak se jím stát.

Comments are closed.
Working Hours

  • Monday9am - 6pm
  • Tuesday9am - 6pm
  • Wednesday9am - 6pm
  • Thursday9am - 6pm
  • Friday9am - 6pm
  • SaturdayClosed
  • SundayClosed
Teachers

Charlie Brown
Web Designer
My name is Ruth. I grew up and studied in…
Jackson James
Web Designer
Praesent varius orci at erat lobortis lacinia. Morbi lectus metus,…